2 października 2018

Jakie leki na ból kręgosłupa wybrać?

Coraz większym problemem staje się ostatnio ból kręgosłupa lędźwiowego, leki na to schorzenie są różnorodne i przeciętny pacjent może mieć sporo problemów z wybraniem właściwego. Bowiem leki na ból kręgosłupa są dość łatwo dostępne, ale to wcale nie znaczy, że powinniśmy stosować je bez rozważnego namysłu. Jeśli chodzi o leki na kręgosłup to można wyróżnić kilka podstawowych kategorii.

W tej grupie chyba najbardziej popularne i najpowszechniej stosowane są takie produkty rynku farmaceutycznego jak maść przeciwbólowa na kręgosłup. Jeśli ból staje się bardzo doskwierający warto wybrać leki rozluźniające mięśnie kręgosłupa bez recepty. Tego rodzaju środki z łatwością można uzyskać w każdej aptece. Jeśli nie chcemy, z jakichś powodów stosować maści, choćby ze względu na reakcję alergiczną skóry, możemy zdecydować się na tabletki na ból kręgosłupa. Nie trzeba dużego wysiłku, by przekonać się, że na rynku znajdziemy sporą gamę takich środków leczniczych jak tabletki na ból kręgosłupa bez recepty jak i tabletki na ból kręgosłupa na receptę. 

Jednak jeśli ból kręgosłupa, zwłaszcza ból kręgosłupa lędźwiowego się nasila być może będą konieczne leki. Leki przeciwzapalne na kręgosłup stają się coraz bardziej popularne i przystępne cenowo. Dzieje się tak dlatego, że ból kręgosłupa stają się prawdziwą chorobą cywilizacyjną i uskarża się na niego coraz więcej osób. Jest chorobą typową dla osób pracujących fizycznie. Bardzo często dotyka ona na przykład listonoszów, ale również pracowników firm kurierskich, czy pracowników budowlanych, przede wszystkim murarzy czy tynkarzy.

Bóle kręgosłupa czasami są  tak silne, że konieczna staje się nawet rezygnacja z pracy zawodowej. Zmianom zwyrodnieniowym ulega najczęściej właśnie lędźwiowy odcinek naszego kręgosłupa. Choroba zwyrodnieniowa  tego odcinka kręgosłupa zwana jest lumbago, rwą kulszową czy postrzałem. Wszyscy, którzy się na nią uskarżają lub uskarżali wiedzą, że jest to bardzo bolesna dolegliwość. W przypadku ostrej postaci bólu kręgosłupa należy stosować leki przeciwzapalne na kręgosłup na receptę. To coś więcej niż zwykłe leki na kręgosłup. Kiedy metody farmaceutyczne nie przynoszą pożądanych efektów trzeba pomyśleć o ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Każdy dobry fizjoterapeuta jest w stanie przygotować takich ćwiczeń całą gamę. Jeśli rehabilitacja jest bezowocna niestety możemy być zmuszeni do poddania się operacji. Taki zabieg polega zwykle na usunięciu z organizmu zwyrodniałego krążka międzykręgowego. Taka operacja jest rutynowa i dość prosta do przeprowadzenia przez chirurga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *