2 października 2018

Jaki lek na ból nóg? Ranking produktów

Regularnie cierpisz na ból nóg? Jeśli w nocy budzi Cię ból kończyn i nie możesz normalnie funkcjonować, koniecznie zdecyduj się na wizytę u lekarza! Przyczyn takiego bólu może być naprawdę wiele, nie warto jest bagatelizować objawów, które dają nam znać, że w naszym organizmie zaczyna dziać się coś złego. Jeśli jednak do wizyty pozostało kilko dni, a Ty bardzo cierpisz, koniecznie postaraj się zminimalizować uciążliwy ból za pomocą dostępnych na rynku, bezpiecznych środków. 

Który lek na ból nóg będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni?

 Maść na ból nóg

Maść na bóle nóg to jeden z najczęściej stosowanych produktów, który ma za zadanie pomóc nam i ulżyć w uciążliwym bólu nóg. Maści sprawdzą się nie tylko w przypadku przewlekłych chorób stawów oraz bóli, ale również okażą się świetnym ratunkiem na drobne wypadki, które w jakiś sposób naruszyły naszą strukturę kości. Drobne kontuzje, również te sportowe bardzo często wymagają zastosowania maści, która działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie i nie pozwala na wdanie się żadnej infekcji. Maści na ból nóg mogą mieć działanie zarówno rozgrzewające, jak i chłodzące, w zależności od efektu jakiego na ten moment potrzebujemy.  Często oparte są na naturalnych, ziołowych składnikach, nie musimy więc obawiać się ich szkodliwego działania na naszą skórę.

Żel na ból nóg działa w bardzo podobny sposób jak maść na bóle nóg, często jednak jego formuła oparta jest na wodzie, dzięki czemu nie posiada tłustej konsystencji oraz o wiele szybciej się wchłania.

Zdecydowanym plusem maści oraz żelu na ból nóg jest fakt, że działają one miejscowo, bezpośrednio trafiając do źródła naszego bólu. Dostępne są w większości aptek bez recepty.

Tabletki na ból nóg

Preparaty tego typu nie tylko działają doraźnie, przeciwbólowo, ale również posiadają zdolność regeneracji naszej chrząstki, odbudowując ją i pozwalając na polepszenie komfortu poruszania się oraz wykonywaniu zwyczajowych, codziennych czynności, które wcześniej sprawiały nam trudność, ze względu na nieznośny, uciążliwy ból.

Minusem tabletek na ból nóg może być fakt, że trafiają one bezpośrednio do naszego żołądka, w pewnym stopniu (jak wszelkie inne doustne leki) na niego oddziałując i mogąc go podrażniać, szczególnie jeśli wybierzemy lek nieodpowiedni i zbyt inwazyjny dla naszego organizmu. Opóźnione jest również działanie leku, w przeciwieństwie do preparatów działających miejscowo, ponieważ lek najpierw musi trafić do naszego żołądka oraz się w nim rozpuścić.

Porównując, zarówno maść jak i tabletki na ból nóg posiadają szereg korzyści. Wystarczy tylko wybrać na jakim efekcie docelowym zależy nam najbardziej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *