2 października 2018

Co na ból kości ogonowej?

Cierpisz na ból kości ogonowej? Niejednokrotnie pytasz znajomych: boli mnie kość ogonowa, co robić? Podczas siadania uciążliwie towarzyszy Ci rwący ból dolnej części pleców i zupełnie nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Jeśli w każdej pozycji, niezależnie od tego czy siedzisz, leżysz czy stoisz odczuwasz dyskomfort w wyżej wspomnianej części pleców, może to być informacja o tym, że coś niedobrego dzieje się z Twoją kością ogonową. Od czego boli kość ogonowa? Często nie potrzeba do tego nawet nieszczęśliwego upadku! Tak naprawdę wystarczy, że niefortunnie usiądziesz, wykonasz zbyt energiczny ruch, w którego skutek mogą pojawić się naprawdę nieprzyjemne, bólowe dolegliwości. 

Najwięcej bólu sprawia jednak stłuczona kość ogonowa, której tak naprawdę nie możemy unieruchomić nawet w gipsie, a który przy każdym, najdrobniejszym ruchu czy kontakcie z kanapą przywołuje fale ostrego bólu oraz nieprzyjemnego, spowodowanego bólem gorąca i napadów duszności.

Jeśli szukasz sposobów jak złagodzić ból kości ogonowej, doskonale trafiłeś!

Co na ból kości ogonowej?

Jeżeli już wiesz dlaczego boli kość ogonowa, przyszedł czas na rozprawienie się z jej nieprzyjemnymi, bolesnymi objawami! Poznaj sposoby jak leczyć ból kości ogonowej. 

Lodowaty kompres

Wykazano, że bardzo niska temperatura posiada właściwości znieczulające. Jeśli więc uporczywy ból nie daje Ci zasnąć, przygotuj sobie lodowaty kompres, którym obłożysz obolałe miejsce. Powinien on również zmniejszyć opuchliznę, jeśli ból spowodowany jest mocnym stłuczeniem. To najszybszy i najbardziej doraźny sposób na ulżenie sobie w bólu kości ogonowej.

Olej rycynowy

Olejek rycynowy posiada niezwykłe wręcz, przeciwzapalne właściwości. Doskonały środek antybakteryjny, sprawdzi się również przy różnego rodzaju zapaleniach bakteryjnych oraz infekcjach. Za jego pomocą możesz wykonać rozluźniający masaż kości ogonowej, rozgrzewając ją i sprawiając, że ból stopniowo zacznie zanikać.

Rehabilitacyjna poduszka

Sprawdzą się również specjalne, rehabilitacyjne poduszki, które swoim wyglądem przypominają odrobinę tradycyjne koła do pływania, które tak dobrze znamy z dzieciństwa. Dzięki niej usiądziesz nie narażając obolałego miejsca na kontakt z twardym, drażniącym materiałem.

Masaż

Nieistotne od czego boli kość ogonowa, delikatny masaż za pomocą olejków rozgrzeje obolałe miejsce i sprawi, że ból przestanie być tak drażniący. Wykonywany kilka razy dziennie szybko przyniesie wymierne rezultaty.

Pamiętaj, domowe sposoby mogą pomóc jedynie doraźnie i przeciwbólowo. W przypadku bólu kości ogonowej, koniecznie skontaktuj się z lekarzem, aby precyzyjnie określić przyczynę jego powstania oraz wystąpienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *