Zachęcanie dziecka do nauki poprzez zabawę

Dzieci są często traktowane jak małe istoty, które nie mają prawa wypowiadać się na temat swoich opinii i działań w swoim otoczeniu. Stale regulowane przez dorosłych dzieci nie mają czasu ani możliwości tworzenia zasad lub świata oddzielonego od praw i krzywd dorosłych.

Jedyny raz, kiedy naprawdę mogą, kiedy mogą po prostu BYĆ, to gra. Każde dziecko bawi się inaczej. Niektórzy lubią bawić się samotnie w kącie, inni grają w grupach, niektórzy odgrywają rolę, inni uprawiają sport, inni tworzą różne rzeczy, a inni czytają i piszą. Niezależnie od tego, w jaki sposób się bawią, każde dziecko dużo się uczy.

Granie zmusza nasze umysły do pracy

Podczas zabawy dzieci borykają się z problemami, które tylko one mogą przewidzieć, rozwiązać, a nawet stworzyć. Uczą się słów, które wyrażają te problemy. Uczą się pracować z innymi za pomocą zabawek ruchowych. Uczą się być szybsi i ostrzejsi fizycznie i psychicznie. Uczą się zaradności, kreatywności, uważności, ciekawości i zorientowania na rozwiązania. Następnie cierpliwie wypróbowują rozwiązania, nawet jeśli kilkakrotnie zawodzą podczas wykonywania.

Autotesty to najlepsze testy

Podczas zabawy dzieci za każdym razem chętnie rzucają się w nowe sytuacje. Gry i instruktażowe zabawki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html), zarówno fizyczne, jak i wirtualne, zapewniają dzieciom bezpieczne środowisko, w którym nie można ich oceniać. Mogą sobie wyobrazić historie i ich wersję świata, która pomoże im zrozumieć prawdziwy. Dlatego dla dzieci tak ważna jest wyobraźnia.

Zabawki muzyczne

Esencja muzyki w życiu dziecka może rosnąć i rozwijać ich pamięci przy jednoczesnym zwiększeniu ich umiejętności społeczne. Podaruj im zabawkowy bębenek i zobacz, jak godzinami biją i śmieją się. Ksylofony to kolejny słynny instrument zabawkowy, który uwielbiają dzieci. Przyciągają ich kolory tęczy i kojący dźwięk, jaki wydaje. Istnieją zabawkowe pianina, gitary, a nawet trąbki, z których dzieci mogą czerpać radość, komponując własne utwory.

Jako rodzic, podarowanie dziecku tych prostych typów zabawek edukacyjnych wymienionych powyżej może być jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia dla Twojego maleństwa. Pozwól swojemu dziecku pochłonąć się dobrocią tych zabawek. Stań się jej częścią. Wprowadzaj innowacje i angażuj się razem z nimi. Ponieważ nic poza TY jesteś najlepszą zabawką Twojego dziecka! Upewnij się, że jesteś najlepszy!

 

Related posts